Oto Yıkama Makinaları İçin Tavsiyelerimiz

OTO YIKAMA SERVİSİ AÇMAK İSTEYEN MÜŞTERİLERİMİZE TAVSİYELERİMİZ

Bizleri telefonla arayan yada firmamızı ziyaret eden ve Oto Yıkama Servisi işine yeni başlamak isteyen müşterilerimize öncelikle bazı sorular sorarak ya da tam manasıyla neler yapmak istediklerini önemseyerek bilgilendirmeler yapıyoruz.

Diyelim ki; Oto Yıkama Servisi açmak istiyorsunuz bizlerin size ilk önce soracağımız soru; İşyerinizde sanayi Cereyanı Mevcut mu?

Çünkü makine seçimini 220 volt yada 380 volt olarak tercih etmemiz  gerekir. Sanayi Cereyanı olan müşterilerimiz 200 Bar ve üstü tüm modelleri kullanabilirler. İşyerinde sanayi cereyanı yoksa 220 volt elektrik versa o zaman 150 bar basınçlı yıkama makinesının öneririz. 220 volt monofaze elektrikle çalışan dakikada 11 litre su debisi olan makinemız 4 hp motor  gücünde olup oto yıkama servisinde rahatlıkla kullanılabilir.

150 bar basınçlı 220 volt elektrikle çalışan basınçlı oto yıkama makinesı için Elektrik saatinden makinenın çalışacağı yere kadar ayrı bir kablo çekmemiz ve sigortasınında 40 amper olmasına dikkat etmeliyiz. Çünkü 220 volt ile çalışan makinelar ilk çalıştırıldıklarında ilk kalkış kondansatörü yüksek amper çeker sorun yaşamamaları için sigorta amperini 40 takmamız gereklidir.

OTO YIKAMA DA KUYU SUYU KULLANABİLİR MİYİM?

Oto Yıkama Makinaları KUYU SUYU ile de çalışır ancak, Kullanmış olduğunuz su nekadar sorunsuz ise makinanız o kadar uzun süre sorunsuzca çalışır. Kuyu suyu kullanacak olan servisler kesinlikle filtre edilmiş olan suyu kullanmalıdırlar. Bazı servisler kuyu suyunu depolar ve depo çıkışına 50 mikron temizlenebilir filtre ve kireç önleyici filtre takarlar. Oto Yıkama Makinalarının en büyük düşmanı kum dur. Su nekara temiz ise okadar makina rahat çalışır.

BASINÇLI OTO YIKAMA MAKİNASI İÇİN SU DEPOSU KULLANMALI MIYIM?

Basınçlı Oto Yıkama Makinaları Suyu Musluktan alabildikleri gibi, depodan da suyu emiş yapabilme özellikleri vardır. Tüm modellerimiz suyu emiş yapma özelliğindedir. Burada dikkat etmemiz gereken depo çıkışına 50 mikron su filtresi bağlamış olmamızdır. Su filtreleri basınç pompanızın daha uzun süre kullanmanızı ve daha sağlıklı kullanmanızı sağlar.

Basınçlı yıkama makinesının seçimini yaptıktan sonra sanayi Tipi Süpürge Modeli için ise bizlerin tavsiyesi olan WDS 603 S Modelidir.

Nedir bu WDS 603 S?

WDS 603 S diye bahsettiğimiz makine Sanayi Tipi 3 Motorlu Islak/Kuru Elektrikli Süpürgesidir.

Sanayi Tipi Süpürgelerde dikkat etmemiz gereken kazanın krom olmasıdır. Krom Kazanlı sanayi tipi süpürgeler çok daha uzun süreli kullanımlar içindir. 3 Motorlu olması bizim işimizi daha çabuk ve daha temiz olarak yapacaktır.

Sanayi Tipi Süpürgemiz 220 volt elektrikle çalışmaktadır. 3 adet motorunun ayrı ayrı düğmeleri mevcuttur. Bu makineyı istersek ıslak çekimde kullanabilir istersek toz çekiminde kuru olarak kullanılabilir.

Sanayi Tipi Süpürgemizi Islak çekim yapacağımız zaman içindeki Bez filtreyi çıkarmamız gerekir, Çünkü ıslak çekimde torba hiçbir işe yaramayacağı gibi ıslaknmış olacak.

Müşterilerimize 3 motorlu çelik kazanlı ıslak ve kuru vakumlama yapabilen TEKNOJET WDS 603 S modelimizi önemle tavsiye ederiz.

WDS 603 S Modeli Sanayi Tipi Süpürge özelliklerine sahiptir.

Köpük Püskürtme makinesı Kaç Litrelik Olmalı?

Köpük Püskürtme modellerimiz 2 modeldir. Bir modelimiz 60 litrelik köpük tankı olup diğer modelimiz ise 90 litreliktir. ( 90 litrelik modelimiz piyasada 100 litre olarak adlandırılmaktadır.)

Köpük makinesı 60 litre olan modelimiz genellikle binek araç yıkamak isteyen müşterilerimiz tercih ederler. 60 litrelik Köpük Püskürtme makinesı daha hafif olduğu için araç etrefında daha rahatça dolaştırılabilir ve oto köpük şampuanının ayarlarken 1 kg kunulması gerektiği için hesaplamasıda kolaydır.

90 litrelik Köpük Püskürtme makinesı daha çok kamyon ve Otobüs yıkayan müşterilerimizin tercih ettiği modeldir.

OTO YIKAMA MAKİNASININ TABANCASI TETİKTEN KUMANDALI MI OLMALIDIR?

Türkiye'de kullanılan Oto Yıkama Makinaları genellikle tetiksiz tabanca kullanılmaktadır. Müşterilerimizin istekleri doğrultusunda TETİKTEN KUMANDALI yada TETİKSİZ Oto Yıkama Makinası üretmekteyiz.

Kompresör Kullanmalımıyım?

Evet kompresör kullanmak zorundasınız çünkü; köpük püskürtme makinelerı Hava  Kompresörü ile çalışır gerekli olan hava köpük makinesının tankının içine dolar ve bu hava ile araç üstüne oto şampuanı püskürtülür.

 

Araç yıkarken Fırça Kullanmalı mıyım?

Oto Yıkama servisleri fırça kullanmalı mı yada kullanmamaılı mı diye kendilerinin verebileceği bir karardır. Bizim fikrimiz araçta fırça kullanılmamalıdır. Günümüzde son model arabalar çoğunlukta olup ayrıca müşteriler fırçasız yıkamayı tercih etmeleridir. Sizlere bu konuda TEKNOJET Cilalı Fırçasız Oto Yıkama Şampuanı tavsiye deriz.

Yeni Açacağım Oto Yıkama Servisi İçinde Halı Yıkama Yapabilir miyim?

Bu soruyu hemen cevaplayalım HAYIR.

Neden Hayır derseniz; Hiçbir müşteri halısını oto yıkama yapılan yerde yıkatmaz. Bu yüzden halı yıkamada yapacaksanız onun yeri ayrı olmalı ve kesinlikle Oto ve Halı Yıkama Yeri yazılmamalıdır.

Aracını yıkadığımız müşteriler Koltuklarınında Yıkatmak İstiyor Ne gibi makinelar Kullanmalıyım?

Detaylı araç içi temizlik Profesyonellik gerektiren bir konudur. Oto Yıkama ile Oto Kuaför ayrı beceri, bilgi ve birikim gerektiren konulardır. Biz sizlere ne tür makinelar kullanabileceğinizi burada değinelim

Teknojet 4 motorlu Koltuk Yıkama makinesını öneririz. Dört motorlu koltuk yıkama makinesı bir motoru ile temizleyici şampuanı (Teknojet Terminator ) püskürtür diğer üç motoru ile vakumlama yapar. 4 Motorlu Detaylı Koltuk Yıkama Makinası Güçlü Motorlara Sahiptir.

Detaylı araç içi temizliği için firmamızı arayıp ücretsiz bilgi alabilirsiniz. Oto Yıkama Servislerinde Detaylı Temizliğin Büyük bir önemi vardır. Ancak işin ehli olan kişilerin detaylı temizlik yapması gerekir. Oto yıkama ile Detaylı temizlik  işleri çok farklıdır. Detay yapan kişi profesyonel olmalıdır. 

Koltuk Fırçalama makinesı ( Polisaj Makinası ); Devir ayarlı 220 volt cereyanla çalışan fırçalı koltuk yıkama makinesıdır. İnatçı ve zor çıkan lekeli koltuklarda mükemmel temizlik yapar. Firma olarak fırçalı koltuk yıkama makinesını öneririz.

OTO YIKAMA MAKİNALARINDA DENİZ SUYU KULLANILABİLİR Mİ?

Deniz Suyu ile Oto Yıkama Makinasını kullanmak istediğinizde Tuzlu suya dayanıklı olan "DENİZ SUYU İLE ÇALIŞAN POMPA" kullanılmalıdır. Standart tip Oto Yıkama Makinalarında Deniz suyu kullanamazsınız.

Ahtapot Koltuk Kurutma makinası

4 kollu 220 volt yada 380 volt elektrikle çalışan Sıcak Hava Jeneratorü; Yıkanmış olan koltukların kısa sürede basınçlı sıcak hava ile kurutulmasını sağlar. Dört kollu hortumlar ikisi ön koltuklara diğer ikisi ise arka koltuklara bırakılır ve böylede 15-20 dakika gibi kısa bir sürede koltukların kuruması sağlanır.

Ahtapot Koltuk Kurutma Makinasını araç içi detaylı kuafor yapan müşterilerimiz tercih etmektedir.

Sorunlarınızı biliyoruz, Taleplerinize Güçlü tasarımlarımızla çözümler üretip, hedeflerinize hızlı bir şekilde ulaşmanıza yardımcı oluyoruz.

Daha detaylı bilgi için Firmamız ile irtibata geçebilirsiniz.

0 532 625 13 50

  • 300 Bar Su Püskürtme Makinası
  • Oto Ykama Makinası
  • Oto Bakım Ürünleri
  • Detaylı Temizlik
  • Oto Yıkama Makinaları
  • Basınçlı Oto Yıkama Makinesi

İLETİŞİM BİLGİNİZİ YAZIN, SİZE ULAŞALIM!

Hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi edinmek için bilgileri doldurmanız yeterli

iso9001tsece
Teknojet arel Teknojet bim Teknojet borcelik Teknojet borusan Teknojet calik Teknojet celtas Teknojet cimentas Teknojet delphi Teknojet dere Teknojet doco Teknojet dokuz Teknojet ege Teknojet egesan Teknojet eshot Teknojet eti Teknojet euas Teknojet fatih Teknojet gurmak Teknojet guzelbahce Teknojet halkbank Teknojet igsas Teknojet isbankasi Teknojet isdemir Teknojet izmirgaz Teknojet koctas Teknojet kutahya Teknojet marmara Teknojet mip Teknojet mng Teknojet onur Teknojet petrolyag Teknojet polenezkoy Teknojet saba Teknojet saglik Teknojet sinop Teknojet tjk Teknojet tosyali Teknojet trt Teknojet tupras Teknojet yasar

 

Whatsapp'tan Bize Yazın

+90 232 462 2755
+90 532 625 1350