500 Bar Su Jeti Kullanma Klavuzu

TEKNOJET 500 BAR ELEKTRİKLİ BASINÇLI SU JETİ KULLANMA KLAVUZU

   Teknojet 500 BAR SU JETİ ; Yüksek basınçlı su ile temizleme, kazıma ve aşındırma, Raspa  ve boya sökme  işlemlerinin hızlı ve daha kolay bir şekilde yapılması için üretilmiş tazyikli Su Jeti makinesidir.  Suyun Yüksek Basınçlı pompa ile sıkıştırılıp 500 bar basınç ile püskürtülmesi için imal edilmiştir. Profesyonel kullanıcılar için üretilmiştir.

Amacı dışında kullanımla insan sağlığına ve çevreye zarar verebilir.Makineyi çalıştırmadan önce aşağıdaki güvenlik kurallarını mutlaka okuyunuz ve uygulayınız.

"Yüksek Basınçlı Su Jetinin Yetkili Operatör haricinde kullanılmamasına önemle dikkat ediniz."

500 BAR BASINÇ NEDİR ?

500 Bar demek; 1 cm2 ye uygulanan basınçtır. yani 1 cm2 ye 500 kg ağırlıkla basmak anlamına gelir.

                

   Elektrik tesisatını ve elektrik kablolarının bağlantısını önemle yetkili kişilere yaptırınız

   Su Jetinin Yüksek Basınçlı Tabancası ile  hiçbir canlı varlığa ve elektrik tesisatına su püskürtmeyiniz

   Su Jeti Koruyucu elbise, eldiven ve basınca dayanıklı çizme giymeden kullanılmamalıdır.

   Çocukların ve yetkisiz i kişilerin kesinlikle makinayı kullanmasına izin vermeyin

   Makinanızı su olmadığı zaman çalıştırmayınız, suyun olmaması pompanın içindeki ekipmanlara  ( keçelere ) zarar verir.

   Makinanızın çalışmadığı zamanlarda ve bakım gibi durumlarda elektriği prizden çekin ve su girişini kapatın

   Kapalı alanlarda çalışırken Elektrik motorunun hava almasına özen gösteriniz.

   Makinanızı boya,tiner,gaz,petrol gibi kimyasallar püskürtmek için kullanmayınız.

   Su Jetinin Su Deposuna Kesinlikle suyun dışında farklı bir sıvı koymayınız.

       

 

  500  BAR YÜKSEK BASINÇLI SU JETİ MAKİNASINI ÇALIŞTIRMAK:

 1. Kullanacağız Basınçlı Su Jeti dakikada 22 litre su debili ve 500 Bar Basınçlıdır. Ayarlanabilir Turbo Basınç Özelliğine sahiptir. ( 0 ile 500 Bar Basınç )
 2. Makinayı hava sirkülasyonu olan düz bir zemine yerleştiriniz. Elektrik motorunun hava alması gereklidir.
 3. Makinanızın fişini ehliyetli elektrikçiye bağlatınız ve uygun elektrik akımı gelmesini sağlayınız. "Elektrik Motoru Dönüş Yönü Önemli Değildir."
 4. Makinanın Bağlanacağı sigorta amperi en az 63 amper olmalıdır.
 5. Makinaya elektrik verir iken toprak hatlı kablo,fiş ve priz kullanınız, Kullanılacak olan kablo 10 luk kablo olmalıdır. makinanızın elektriğini mutlaka topraklayınız.
 6. Musluğa bağlı ¾” kauçuklu su hortumunu makinanızın su deposu girişine uygun kelepçe ile bağlayınız.
 7. Kullanma esnasında besleme suyunun sıcaklığı en fazla  40˚derece ve su  debisi 6 bar olmalıdır.Aksi halde pompa yetersiz su emiş yapmasından solayı  hava alır ve bu da titreşime,sese,ısınmaya kısacası pompanın zarar görmesine yani kavitasyona neden olur.
 8. Makinayı çalıştırmadan önce pompanın üzerindeki yağ seviye çubuğundan pompanın içinde yeterli miktarda yağ olup olmadığını kontrol ediniz.Eksik ise 10W/40 yağ ile tamamlayınız. Eğer yağın değiştirilmesi gerekiyorsa pompanın arkasındaki pasolu tapayı sökerek boşaltınız.Yağ seviyesini yağ çubuğu ile ve arka kısmında bulunan tapasını sökerek boşaltınız.Yağ seviyesini yağ çubuğu ile ve arka kısmında bulunan şeffaf tapa ile kontrol ederek koyunuz. Pompanın yağı seviye göstergesinin tam ortasında olmasına özen gösteriniz. 
 9. Makinayı çalıştırmadan önce besleme suyunun gelip gelmediğini kontrol ediniz.
 1. Su Jetine Mutlaka filtre sistemi koyunuz.Suyunuz kireçli ise keainlikle kireç önleyici kimyasallı filtre kullanınız. Aksi halde korozyondan ve kireçlenmeden firma sorumlu değildir.

   

  KULLANIM:

 1. Basınç Ayarı:

                   Makinanın çalışma basıncı pompa üzerinde bulunan by-pass basınç regülatörü sağa ve sola  çevrilmesi ile sağlanır. ( Basıncı Anahtar ile ayarlayınız ) Makinada ani basınç yükselmesi veya tıkanma meydana geldiği durumlarda basınçlı su by-pass yaparak tekrar emiş hattına gönderilir.Tüm Modellerde kullanmış olduğumuz by pass TURBO özellikli olup Krom malzemeden üretilmiştir.

      DİKKAT! Ayarlayacağınız basınç teknik özellikler tablosunda belirtilen max basınç değerini geçmemelidir. (0-  500 BAR )

 1. Yağ:

       Makinayı çalıştırmadan önce pompanın üzerindeki yağ seviye çubuğunda pompanın içinde yeterli miktarda yağ olur olmadığını kontrol ediniz.Eksikse10W/40 yağ ile tamamlayınız. Eğer yağın değişmesi gerekiyorsa pompa şanzumanının arkasındaki (Karter) tapayı sökerek yağı boşaltınız ve yağ çubuğu yağ seviyesini şeffaf tapaya bakarak tamamlayınız.Pompanın yağlanması biel kolunun yağa çarparak pompa içi aksamlara sıçratması ile olur.Yağın az olması bielin çalıştığı yatakların sarmasına çok olması keçelerden sızmasına sebep olur.

 1. Çalıştırma:

      Besleme suyunun geldiğine kontrol ediniz. Besleme suyu bağlantısı için 3/4 kauçuk hortum kullanınız.  makinenın panosunda bulunan açma kapama şalterini 1 konumuna getiriniz. Tetikten kumandalı tabancanın tetiğine bastığınıda makine 500 bar basınçlı su püskürtmesi yapar, Manometre de bu 500 bar basıncı görebilirsiniz.  Makine ile işiniz bittiğinde önce şalteri 0 konumuna getiriniz ve tabancadaki basıncı boşaltmak için bir kere tetiğe basıp içindeki basıncı boşaltınız. Elektrik Motorunun dönüş yönü önemli değildir. her iki yönde de çalışabilir.

TEKNOJET MAKİNA KİMYA SANAYİ SANAYİ VE TİCARET A.Ş.

                

 

500 Bar Basınçlı Su Jeti için daha detaylı bilgi alabilir bizlerle irtibata geçebilirsiniz. 0 532 625 13 50 

Elektrik Motorlu ve Dizel Motorlu İmalatımız Mevcuttur.

 • 500 Bar Yüksek Basınçlı Su Makinası
 • 500 Bar Su Jeti Kullanım Klavuzu
 • 500 Bar Yüksek Basınçlı Su Jeti
 • Su Jeti Kullanma Klavuzu
 • Basınçlı Su Jeti Nedir?
 • Elektrikli Su Jeti Kullanım Klavuzu
 • 500 Bar Su Jeti Kullanma Klavuzu
 • 500 Bar Su Jeti

Haberler

Teknojet arel Teknojet bim Teknojet borcelik Teknojet borusan Teknojet calik Teknojet celtas Teknojet cimentas Teknojet delphi Teknojet dere Teknojet doco Teknojet dokuz Teknojet ege Teknojet egesan Teknojet eshot Teknojet eti Teknojet euas Teknojet fatih Teknojet gurmak Teknojet guzelbahce Teknojet halkbank Teknojet igsas Teknojet isbankasi Teknojet isdemir Teknojet izmirgaz Teknojet koctas Teknojet kutahya Teknojet marmara Teknojet mip Teknojet mng Teknojet onur Teknojet petrolyag Teknojet polenezkoy Teknojet saba Teknojet saglik Teknojet sinop Teknojet tjk Teknojet tosyali Teknojet trt Teknojet tupras Teknojet yasar

 

İLETİŞİM BİLGİNİZİ YAZIN, SİZE ULAŞALIM!

Hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi edinmek için bilgileri doldurmanız yeterli

iso9001tsece

Whatsapp'tan Bize Yazın

+90 532 625 1350