EXPROOF 250 BAR SU JETİ

TEKNOJET 250 BAR EXPROOF ELEKTRİKLİ BASINÇLI SU JETİ KULLANMA KLAVUZU

 

 

 Teknojet 250 BAR EXPROOF SU JETİ ; Yüksek basınçlı su ile temizleme, kazıma ve aşındırma ve sökme  işlemlerinin hızlı ve daha kolay bir şekilde yapılması için üretilmiş tazyikli Su Jeti makinesidir.  Suyun Yüksek Basınçlı pompa ile sıkıştırılıp 250 Bar basınç ile püskürtülmesi için imal edilmiştir. Profesyonel kullanıcılar ve Exproof özellikli üretilmiştir.

Amacı dışında kullanımla insan sağlığına ve çevreye zarar verebilir.Makineyi çalıştırmadan önce aşağıdaki güvenlik kurallarını mutlaka okuyunuz ve uygulayınız.

"Yüksek Basınçlı Su Jetinin Yetkili Operatör haricinde kullanılmamasına önemle dikkat ediniz."

                

   Elektrik tesisatını ve elektrik kablolarının bağlantısını önemle yetkili kişilere yaptırınız

   Su Jetinin Yüksek Basınçlı Tabancası ile  hiçbir canlı varlığa ve elektrik tesisatına su püskürtmeyiniz

   Su Jeti Koruyucu elbise, eldiven ve basınca dayanıklı çizme giymeden kullanılmamalıdır.

   Çocukların ve yetkisiz i kişilerin kesinlikle makinayı kullanmasına izin vermeyin

   Makinanızı su olmadığı zaman çalıştırmayınız, suyun olmaması pompanın içindeki ekipmanlara  ( keçelere ) zarar verir.

   Makinanızın çalışmadığı zamanlarda ve bakım gibi durumlarda elektriği prizden çekin ve su girişini kapatın

   Kapalı alanlarda çalışırken Elektrik motorunun hava almasına özen gösteriniz.

   Makinanızı “Boya,Tiner,Gaz,Petrol” gibi kimyasallar püskürtmek için kullanmayınız.

   Exproof Su Jeti Suyu depodan emiş yapabilme özelliğine sahiptir. Depo kullanılması durumunda depoya kesinlikle farklı bir sıvı koymayınız. Depoda sadece su bulunmalıdır. Depo çıkışına 50 mikron su filtresi bağlayınız. 50 Mikron Su Filtresi Makinanın Pompa Ömrü için çok verimlidir.

       

 

  250 BAR EXPROOF YÜKSEK BASINÇLI SU JETİ MAKİNASINI ÇALIŞTIRMAK:

 1. Kullanacağız Basınçlı Su Jeti dakikada 15 litre su debili ve 250 Bar Basınçlıdır. Ayarlanabilir Turbo Basınç ( By Pass )Özelliğine sahiptir.
 2. Makinayı hava sirkülasyonu olan düz bir zemine yerleştiriniz.
 3. Makinanızın fişini ehliyetli elektrikçiye bağlatınız ve uygun elektrik akımı gelmesini sağlayınız. ( Ex Su Jetleri Sanayi Cereyanı ile Çalışmaktadır. )
 4. Makinaya elektrik verir iken toprak hatlı kablo,fiş ve priz kullanınız, makinanızın elektriğini mutlaka topraklayınız.
 5. Musluğa bağlı ¾” kauçuklu su hortumunu makinanızın su deposu girişine uygun kelepçe ile bağlayınız.
 6. Kullanma esnasında besleme suyunun sıcaklığı maksimum 45˚ debisi 6 bar olmalıdır.Aksi halde pompa yetersiz su emeceğinden dolayı hava alır ve bu da titreşime,sese,ısınmaya pompanın zarar görmesine neden olur.
 7. Makinayı çalıştırmadan önce pompanın üzerindeki yağ seviye çubuğundan pompanın içinde yeterli miktarda yağ olup olmadığını kontrol ediniz.Eksikse 10W/40 yağ ile tamamlayınız.Eğer yağın değiştirilmesi gerekiyorsa pompanın arkasındaki tapayı sökerek boşaltınız.Yağ seviyesini yağ çubuğu ile ve arka kısmında bulunan tapasını sökerek boşaltınız.Yağ seviyesini yağ çubuğu ile ve arka kısmında bulunan şeffaf tapa ile kontrol ederek koyunuz.
 8. Makinayı çalıştırmadan önce besleme suyunun gelip gelmediğini kontrol ediniz.
 1. Su Jetine Mutlaka filtre sistemi koyunuz.Suyunuz kireçli ise kesinlikle kireç önleyici kimyasallı filtre kullanınız.Aksi halde korozyondan ve kireçlenmeden firma sorumlu değildir.

   

  KULLANIM:

 1. Basınç Ayarı:

                   Makinanın çalışma basıncı pompa üzerinde bulunan by-pass basınç regülatörü sağa ve sola  çevrilmesi ile sağlanır.Makinada ani basınç yükselmesi veya tıkanma meydana geldiği durumlarda basınçlı su by-pass yaparak tekrar emiş hattına gönderilir.Tüm Modellerde kullanmış olduğumuz by pass TURBO özelliklidir.

      DİKKAT! Ayarlayacağınız basınç teknik özellikler tablosunda belirtilen max basınç değerini geçmemelidir. ( 250 BAR )

 1. Yağ:

       Makinayı çalıştırmadan önce pompanın üzerindeki yağ seviye çubuğunda pompanın içinde yeterli miktarda yağ olur olmadığını kontrol ediniz.Eksikse10W/40 yağ ile tamamlayınız. Eğer yağın değişmesi gerekiyorsa pompa şanzumanının arkasındaki (Karter) tapayı sökerek yağı boşaltınız ve yağ çubuğu yağ seviyesini şeffaf tapaya bakarak tamamlayınız.Pompanın yağlanması biel kolunun yağa çarparak pompa içi aksamlara sıçratması ile olur.Yağın az olması bielin çalıştığı yatakların sarmasına çok olması keçelerden sızmasına sebep olur.

 1. Çalıştırma:

      Besleme suyunun geldiğine kontrol ediniz.  makinenın panosunda bulunan açma kapama şalterini 1 konumuna getiriniz. Tetikten kumandalı tabancanın tetiğine bastığınıda makine 250 bar basınlı su püskürtmesi yapar. Makine ile işiniz bittiğinde önce şalteri 0 konumuna getiriniz ve tabancadaki basıncı boşaltmak için bir kere tetiğe basıp içindeki basıncı boşaltınız. Elektrik Motorunun dönüş yönü önemli değildir. her iki yönde de çalışabilir.

https://www.youtube.com/watch?v=bJ3-d37Jnx4

TEKNOJET MAKİNA KİMYA SANAYİ VE TİCARET A.Ş.

TUNA MAH. 5627/2 SK. NO: 32 ÇAMDİBİ – BORNOVA / İZMİR

http://www.teknojet.com.tr   Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

00 90 532 625 13 50     -       00 90 532 762 39 04

                

 • Ex Yıkama Jeti
 • Exproof Su Jeti Kullanma Klavuzu
 • Ex Su Jeti
 • Ex-proof Su Jeti Kullanım Klavuzu

Haberler

Teknojet arel Teknojet bim Teknojet borcelik Teknojet borusan Teknojet calik Teknojet celtas Teknojet cimentas Teknojet delphi Teknojet dere Teknojet doco Teknojet dokuz Teknojet ege Teknojet egesan Teknojet eshot Teknojet eti Teknojet euas Teknojet fatih Teknojet gurmak Teknojet guzelbahce Teknojet halkbank Teknojet igsas Teknojet isbankasi Teknojet isdemir Teknojet izmirgaz Teknojet koctas Teknojet kutahya Teknojet marmara Teknojet mip Teknojet mng Teknojet onur Teknojet petrolyag Teknojet polenezkoy Teknojet saba Teknojet saglik Teknojet sinop Teknojet tjk Teknojet tosyali Teknojet trt Teknojet tupras Teknojet yasar

 

İLETİŞİM BİLGİNİZİ YAZIN, SİZE ULAŞALIM!

Hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi edinmek için bilgileri doldurmanız yeterli

iso9001tsece

Whatsapp'tan Bize Yazın

+90 532 625 1350