TEKNOJET SANAYİ TİPİ SÜPÜRGE HAKKINDA DETAYLI BİLGİLER

''Sanayi Tipi Süpürge Tercihinde''Türkiye Piyasasında genellikle 3 adet vakum motorlu 220 Volt 50 Hz. Çelik Kazanlı Bakır Sargı Motorlu Sanayi Tipi Süpürge tercih edilir.

Endüstriyel alanlarda kullanılan Süpürgeler Sanayi diye adlandırılır.

Sanayi Tipi Süpürgemizin 3 adet ayrı ayrı çalışan elektrik motorları çift fanlı özelliğe sahiptir bu çift fan sayesinde süpürge motoru daha fazla soğutma yapar.

Elektrik Motorları 1000 watt ile 1600 watt arasındadır.

Uzun süreli ve sorunsuzca  çalışmalara uygundur.

Hortum çapı Ev Tipi Süpürgeye nazaran daha geniştir. ( genellikle 38 lik Hortum Kullanılır )

Sorunsuzdur, Ev tipi süpürgelere nazaran daha uzun süreli ve sorunsuzca çalışır

220 volt 50 Hz Monofaze elektrikle çalışır

Islak ve Kuru özelliklere sahiptir.

EV TİPİ SÜPÜRGE İLE SANAYİ TİPİ SÜPÜRGE ARASINDAKİ FARKLAR NELERDİR?

Ev Tipi Süpürge sanayi Tipi Süpürgeye nazaran daha düşük emiş gücü mevcuttur. Ev Tipi Süpürgelerde hortum çapı daha küçük çaplıdır. Ev Tipi Süpürgelerin vakum motorları tek fanlıdır, Oysaki Sanayi Tipi Süpürgelerde vakum Motorları Çift Fanlıdır.

 

SANAYİ TİPİ SÜPÜRGELERDE NEDİR BU ISLAK/ KURU ÖZELLİK?

Sanayi Tipi Süpürgelerde genellikle Hem ıslak çekim verdır Hem de kuru vakumlama özelliği mevcuttur.

Islak özelliğinde; Zemindeki suyu kazana vakumlayabilirsiniz, koltuktaki suyu özel bir aparatla çekebilirsiniz. Ancak ıslak özelliğini kullanacağınız zaman içindeki bez torbayı ıslanmaması için çıkarmalısınız. (  Olduki ıslak çekim yaparken içindeki bez torbayı çıkarmayı unuttunuz, Hemen telaş etmeyin onu çıkarıp kurutun ve kuru çekim yapacağınız zaman tekrar takın.

Kuru vakumlama ise; toz çekme yada küçük parçacıkları çekmek için kullanılır. Kuru vakumlamada kesinlikle Bez Tornayı Kazana yerleştirmelisiniz.

Hızlı ve etkili temizlik özelliği ile  piyasanın en gözde modelidir.

Çok geniş kullanım alanları vardır; Tahta talaşı, karton parçaları, tozları, uafak taşları, inşaat sonrası atıkları, yaprakları, kumları gibi bir çok kuru diye tabir ettiğimiz vakumlama gücü ile çelik kazanına çekim  yapabilir. Bez Torbaya istinaden istenildiği taktirde kağıt torba da kullanılabilir. Kağıt torba kullanımı yapıldığında tozlar kağıt torbanın içine toplanır.

Islak çekim ise zemindeki suyu vakumlayabilir yada yıkanmış olan koltuk yada halıdaki suyu çekebilir.

Sanayi Tipi Süpürgeler genellikle Islak/Kuru çalışma mantığı vardır. Islak vakumlama yapacağımız zaman içindeki bez torbayo kazandan çıkarmamız gerekir. Toz çekeceğimiz zaman kazana bez torbayı takmamız gerekir.

Islak çekimden sonra komple kazanı kaldırıp dökmek yerine hemen çelik kazanın yan tarafta bulunan sıvı boşaltma hortumu kullanıcıya büyük kolaylıklar sağlar.

Ev Tipi Elektrik Süpürgelerine nazaran Hortum Çapı Daha Geniştir( 38 lik Hortum diye adlandırılır ), daha büyük paraçaları vakumlama yapma imkanı verir.

TEKNOJET WDS 603 S ve WDS 603 ECO Modelimiz 60 litre Çelik kazanlı ve 3 adet çift fanlı yüksek emişli elektrik motoru olup ıslak ve kuru özelliğine sahiptir. En Çok tercih edilen ve en çok satılan modelimiz olup Uzun yıllar sorunsuz çalışan kaliteli ve kullanışlı bir Sanayi Tipi Süpürgedir.

Islak çekimde en çok dikkat edilmesi gereken husus kimyasal maddenin köpürmeyen yani MATİK olmasına dikkat edilmelidir.

Matik olmayan kimyasallarda köpük çok fazla olacağından kazanın üstüne kadar çıkan köpük motorları yakabilir. Makina yükselen suyu önlemek için şamandıra özelliğine sahiptir, ancak köpük için elektrik motorları kendini koruyamaz ve yanabilir.

Zeminde köpüklü kimyasal var ise ve bunu vakumlama yapmak istiyorsanız ; Süpürgenin kazanının içine az miktarda yumuşatıcı koyarsanız, çekmiş olduğunuz köpük kazanda köpük oluşturmaz. Kazanın içine koymuş olduğunuz yumuşatıcı "Köpük Kesici" özelliği vermiş olur. 

Aksesuarları; Ara temizleme aparatı,  perde temizleme ve araç içi kalorifer petekleri temizlemek için fırçalı aparat, Zemindeki suyu çekmek için ıslak vakumlama aparatı, halı temizlemek için halı aparatı ve iki adet metal boru

Sanayi Tipi Süpürge modelimizi en çok tercih edenler; Temizlik firmaları, Fabrikalar, Okullar, Oto Yıkama Servisleri, Camiler, Oto Servisleri, Yıkama Yağlama Sevisleri, Tekstil Fabrika ve Atölyeleri, Düğün salonları, Eğlence Mekanları, Cafeler, Ticarethaneler, vb …

SANAYİ TİPİ SÜPÜRGE SANAYİ CEREYANI İLE Mİ ÇALIŞIR?

Süpürgenin Sanayi Tipi Özellikte olması için illaki 380 Volt Yani Sanayi Cereyanlı olması şart değildir. 220 volt elektrikle çalışan Sanayi Tipi Süpürgelerde mevcuttur. WDS 603 Modelimiz 220 volt enerji ile çalışmaktadır.

 

SANAYİ TİPİ SÜPÜRGEYİ UZUN SÜRE KULLANABİLİR MİYİM?

Bir kıyaslama yapmak gerekirse Ev tipi elektrik süpürgelerine nazaran Daha Uzun Süreli Kullanım Yapabilirsiniz. Endüstriyel Tip Yani Sanayi Tipi Süpürgelerdeki Vacum Motorları Çift Fanlıdır ve Tek fanlıya nazaran daha yüksek emiş gücü sağlayıp uzun süreli kullanımlarda sorunsuzdur. Uzun süre yüksek emiş gücü alabilirsiniz.

SANAYİ TİPİ SÜPÜRGE İLE KOLTUK YIKAMA YAPABİLİR MİYİM?

Koltuk Yıkama makinesı ile sanayi Tipi Süpürgeler ilk bakıldığında aynı gibi görünsede çok farklı iki ayrı makinedır. Koltuk yıkama makineları temiz suyu püskürtme özelliğine sahip olduğu için Koltuk yıkamada KWDS 603-1  S Modelini kullanmanızı öneririz. Sanayi Tipi Süpürge ile koltuk yıkama yapmak hem çok zordur hem de koltuklar kusma yapabilir. Firma olarak  Sanayi Tipi Süpürge ile koltuk yıkama yapmanızı tavsiye etmiyoruz. 

3 MOTORLU SÜPÜRGE İLE TONER TOZU ÇEKEBİLİR MİYİM?

3 Motorlu Süpürge ile yani Sanayi Tipi WDS 603 S Modelimizle Toner Tozu çekimi konusunda çok sağlıklı sonuçlar alamayabilirsiniz. Süpürgesnin içinde motorları koruması için bez filtre mevcuttur. Toner tozu bu bez filtrenin içinden rahatlıkla geçip motorları yakabilir. Bazı müşterilerimiz ise makinanın içine ilave olarak kağıt torba da kullanmaktadırlar kağıt torba % 100 elektrik motorlarının yanmasını engellemese bile yinede iyi sonuçlar verdiğini söylemektedirler. Bizler için sonuç; Toner tozu bu tip süpürge modelleri için uygun değildir.

SANAYİ TİPİ SÜPÜRGE KAZAN LİTRESİ VAKUM GÜCÜNÜ ETKİLER Mİ?

Diyelim ki 60 litrelik kazanlı ve 3 motorlu sanayi tipi süpürgemiz var biz bu kazanı 80 litre yada 100 litreye çıkarttığımızda  vakumlama gücü büyük bir oranda düşer. Sanayi Tipi Süpürgelerde kazan litresi nekadar küçükse vakumlama gücü de o denli yüksek olur. Bazı müşterilerimiz bizlerden 100 litrelik kazan kapasitesi olan 3 motorlu süpürge talep etmektedirler. 100 litrelik kazan 60 litrelik kazan kapasitesine nazaran daha düşük vakumlama yapar. Konuyu biraz daha açalım; vakumlama yapan süpürge motorları hortumdan önce kazanın vakumlamasını yaparlar yani hava önce kazanı vakumlama ile uğraşır sonra süpürge hortumuna geçer. Elektrik süpürgesi bu işlemi çok kısa bir sürede yaptığı için bizler farkında olmayız. 

KONFEKSİYON MAĞAZAM VAR SANAYİ TİPİ SÜPÜRGE AVANTAJLARI NELERDİR?

Konfeksiyon mağazasında ve konfeksiyon imalathanelerinde sanayi Tipi Süpürge En doğru bir tercihtir. Konfeksiyon atölyelerinde yerdeki büyük boy bez parçalarının ev tipi süpürge vakumlama yaparken hortum çapı dar olduğu için zorlanabilir ve vakum yapamaz üstelik hemen tıkanma sorunu yaşarlar. Sanayi Tipi Süpürgelerde Hem yüksek emiş gücü hemde geniş hortum çapı olduğundan bu sorunu minimum seviyeye indirmiş olurlar. Her iki süpürgedede toz hazneleri mevcuttur; Yine en büyük fark ise 60 litre çelik kazan farkıdır.

SANAYİ TİPİ SÜPÜRGELERDE TOPRAKLAMA VAR MIDIR.

Sanayi Tipi Süpürge Modellerinde Topraklama vardır. Makinanın kazan kısmının altında bir zincir topraklamasıda yapılmıştır. Bu zincir makina çalışırken elektriği toprağa verir. Zincir makinadan kesinlikle sökülmemelidir.

  • 220 volt Elektrik Süpürgesi
  • Islak Kuru Sanayi Tipi Süpürge
  • Endüstriyel Tip Süpürge
  • Yüksek Vakumlu Süpürge
  • Profesyonel Elektrik Süpürgesi
  • Çelik Kazanlı Süpürge
  • Teknojet Sanayi Süpürgesi
  • Sanayi Tipi Süpürge
  • elektrik süpürgesi
  • 3 motorlu süpürge

Haberler

Teknojet arel Teknojet bim Teknojet borcelik Teknojet borusan Teknojet calik Teknojet celtas Teknojet cimentas Teknojet delphi Teknojet dere Teknojet doco Teknojet dokuz Teknojet ege Teknojet egesan Teknojet eshot Teknojet eti Teknojet euas Teknojet fatih Teknojet gurmak Teknojet guzelbahce Teknojet halkbank Teknojet igsas Teknojet isbankasi Teknojet isdemir Teknojet izmirgaz Teknojet koctas Teknojet kutahya Teknojet marmara Teknojet mip Teknojet mng Teknojet onur Teknojet petrolyag Teknojet polenezkoy Teknojet saba Teknojet saglik Teknojet sinop Teknojet tjk Teknojet tosyali Teknojet trt Teknojet tupras Teknojet yasar

 

İLETİŞİM BİLGİNİZİ YAZIN, SİZE ULAŞALIM!

Hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi edinmek için bilgileri doldurmanız yeterli

iso9001tsece

Whatsapp'tan Bize Yazın

+90 532 625 1350