KANAL AÇMA MAKİNASI KULLANMA KLAVUZU

TEKNOJET MONOFAZE KANAL AÇMA MAKİNASI ( KUKA )KULLANIM VE BAKIM KILAVUZU

   TEKNOJET Yüksek Basınçlı Kanal Açma ve Gider Temizleme Makinası ( Kanal Temizleme Jeti )Tıkanmış olan kanalları ve giderleri suyun yüksek basıncı ile açmak ve temizlemek amacıyla üretilmiştir.

Amacı dışında kullanım insan sağlığına ve çevreye zarar verebilir. Makinanızı çalıştırmadan önce aşağıdaki güvenlik kurallarını mutlaka okuyunuz ve uygulayınız.

                

    Elektrik tesisatını ve elektrik kablolarının bağlantısını yetkili kişilere yaptırınız.

    220 Volt 3 Kw 4 Hp Elektrik motoru ilk kalkışta yüksek amper çektiğinden 40 Amper Sigorta kullanılmalıdır.

    İlk Motor Kalkışından sonra çektiği Amper düşer.

    Kanal Açma Hortumu  ile hiçbir canlı varlığa ve elektrik tesisatına su püskürtmeyiniz

    Kanal Açma Jeti Koruyucu elbise ve eldiven giymeden ve Yetkili personel harici  kullanılmamalıdır.

    Çocukların ve acemi kişilerin kesinlikle makinayı kullanmasına izin vermeyin.

    Makinanızı su olmadığı zaman çalıştırmayınız, suyun olmaması pompanın içindeki ekipmanlara  ( keçelere ve pistonlara )zarar verir.

   Kanal Açma Jeti 11 Litre/dakika Su vermektedir, Uygun bir musluktan su bağlantısını yapınız ve Kuyu Suyu Kesinlikle Kullanmayınız.

   Makinanızın çalışmadığı zamanlarda ve bakım gibi durumlarda elektriği prizden çekin ve su girişini kapatınız.

   Kapalı alanlarda çalışırken Elektrik motorunun hava almasına özen gösteriniz. ( Elektrik Motoru 4 Hp )

   Kanal Açma makinasının  Pompasından  boya, tiner, gaz, petrol ve asit gibi kimyasallar geçirtmeyiniz.

   Çok soğuk havalarda kanal Açma Jetini Pompasının içinde su bırakmayınız, Uygun ve kapalı bir yerde muhafaza ediniz.

         KANAL AÇMA MAKİNASINI ÇALIŞTIRMAK:

 1. Kullanacağız Kanal Açma makinası dakikada 11 litre su debili ve 150 Bar Basınçlıdır.Makinayı hava sirkülasyonu olan düz bir zemine yerleştiriniz.
 2. Makinanızın fişini ehliyetli elektrikçiye bağlatınız ve uygun elektrik akımı gelmesini sağlayınız.
 3. Kanal Açma Jetinin elektrik motoru 3 Kw 4 Hp gücünde 1500 Devir/dakika Monofaze elektrik Motorudur.
 4. Makinaya elektrik verir iken toprak hatlı kablo,fiş ve priz kullanınız, makinanızın elektriğini mutlaka topraklayınız.
 5. Musluğa bağlı ¾” kauçuklu su hortumunu makinanızın su  girişine uygun kelepçe ile bağlayınız.
 6. Kullanma esnasında besleme suyunun sıcaklığı 45˚ su debisi ise  6 bar olmalıdır.Aksi halde pompa yetersiz su emeceğinden dolayı hava alır ve bu da titreşime,sese,ısınmaya pompanın zarar görmesine neden olur.
 7. Makinayı çalıştırmadan önce pompanın üzerindeki yağ seviye çubuğundan pompanın içinde yeterli miktarda yağ olup olmadığını kontrol ediniz.Eksik ise 10W/40 yağ ile tamamlayınız.Eğer yağın değiştirilmesi gerekiyorsa pompanın arkasındaki tapayı sökerek boşaltınız.Yağ seviyesini yağ çubuğu ile ve arka kısmında bulunan tapasını sökerek boşaltınız.Yağ seviyesini yağ çubuğu ile ve arka kısmında bulunan şeffaf tapa ile kontrol ederek koyunuz.
 8. Makinayı çalıştırmadan önce besleme suyunun gelip gelmediğini kontrol ediniz. ( Kanal Açma Jeti depodan suyu emiş yapabilir veya Musluk suyuna bağlantı yapabilirsiniz.)
 9. Kanal Açma Su Jetine Mutlaka temizlenebilir filtre sistemi takınız.Suyunuz kireçli ise mutlaka kireç önleyici kimyasallı filtre kullanınız.Aksi halde korozyondan ve kireçlenmeden firma sorumlu değildir.

     KULLANIM:

 1. Basınç Ayarı:

                   İlk önce Kanal Açma Jeti nin kanal açma hortumunu açılacak olan boru ya da kanal içine yerleştiriniz.Fişini prize takınız ( 230 volt Monofaze elektrik fişi ). Daha sonra makinaya su girişinden ¾ hortum ile su bağlantısı yapıp suyu açınız. Makinanın çalışma basıncı pompa üzerinde bulunan by-pass basınç regülatörü sağa ve sola çevrilmesi ile sağlanır, kolu sağa çevirdiğinizde basınç yükselir, sola doğru çevirdiğinizde basınç düşer. Basınç yükselmesini ve düşmesini MANOMETRE Yani Basınç Saatinden görebilirsiniz. Makinada ani basınç yükselmesi veya tıkanma meydana geldiği durumlarda basınçlı su by-pass yaparak tekrar emiş hattına gönderilir. By Pass pompanın aslında koruma emniyetidir.

      DİKKAT! Ayarlayacağınız basınç teknik özellikler tablosunda belirtilen max basınç değerini geçmemelidir. ( 170 BAR )

2.    Yağ:

       Makinayı çalıştırmadan önce pompanın üzerindeki yağ seviye çubuğunda pompanın içinde yeterli miktarda yağ olur olmadığını kontrol ediniz.Eksikse 10W/40 yağ ile tamamlayınız.Eğer yağın değişmesi gerekiyorsa pompa şanzumanının arkasındaki tapayı sökerek yağı boşaltınız ve yağ çubuğu yağ seviyesini şeffaf tapaya bakarak tamamlayınız.Pompanın yağlanması biel kolunun yağa çarparak pompa içi aksamlara sıçratması ile olur.Yağın az olması bielin çalıştığı yatakların sarmasına çok olması keçelerden sızmasına sebep olur.

3.     Çalıştırma:

      Besleme suyunun geldiğine kontrol ediniz. Kanal Açma Hortumunu Tıkalı olan boruya koyunuz ve makineyı yetkili kişinin start yapmasına özen gösteriniz. Makine çalıştığında hortum basınçla birlikte kendiliğinden boru içinde ilerleyecek ve tıkanık olan yeri açacaktır. Kanal Açıldıktan sonra hortumu geri çekerken makinenın çalışmasının sağlayınız ve makineyı daha sonra kapatınız.

4.    Titreşim Özelliği

      Kanal Açma makinasının pompa emiş siboplarının bir tanesinde küresel vana ile çalışan titreşi özelliği mevcuttur. Vanayı çevirdiğinizde kanal Açma memesi ve hortumu kanal içinde titreşim uygular, vanayı kapattığınızda normal çalışmaya döner. Gerekli durumlarda titreşim özelliğini kullanabilirsiniz. Sıksık Titreşim Özelliğini Kullanmayınız.

5.  Tıkanmış olan kanal açıldıktan sonra makinayı  kapatmayınız. Makina çalışırken Kanal Açma   Hortumunu yavaş yavaş çekerek Hortum Sarma Makarasına  sarınız.

 TEKNOJET MAKİNA KİMYA SANAYİ SANAYİ VE TİCARET A.Ş.

               

 • Tıkalı Kanal Açma Makinası Kullanma Klavuzu
 • Gider Açma Jeti Bakım Klavuzu
 • Kanal Açma Makinası Kullanma Klavuzu
 • Kanal Açma Jeti
 • Kanal Açma Temizleme Makinası

Haberler

Teknojet arel Teknojet bim Teknojet borcelik Teknojet borusan Teknojet calik Teknojet celtas Teknojet cimentas Teknojet delphi Teknojet dere Teknojet doco Teknojet dokuz Teknojet ege Teknojet egesan Teknojet eshot Teknojet eti Teknojet euas Teknojet fatih Teknojet gurmak Teknojet guzelbahce Teknojet halkbank Teknojet igsas Teknojet isbankasi Teknojet isdemir Teknojet izmirgaz Teknojet koctas Teknojet kutahya Teknojet marmara Teknojet mip Teknojet mng Teknojet onur Teknojet petrolyag Teknojet polenezkoy Teknojet saba Teknojet saglik Teknojet sinop Teknojet tjk Teknojet tosyali Teknojet trt Teknojet tupras Teknojet yasar

 

İLETİŞİM BİLGİNİZİ YAZIN, SİZE ULAŞALIM!

Hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi edinmek için bilgileri doldurmanız yeterli

iso9001tsece

Whatsapp'tan Bize Yazın

+90 532 625 1350